13 اسفند 1402
  13 اسفند 1402
0
0

سئو داخلی و سئو خارجی چیستند؟

2375 بازدید
4.6/5 - (10 امتیاز)

سئو از عبارت Search Engine Optimization گرفته شده است که می‌توان به اختصار به آن SEO نیز گفت.

سئو در واقع پروتکلی است که در آن برای بهبود رویت و برقراری ارتباط وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، بهبود حجم و کیفیت ترافیک یک وب‌سایت تلاش می‌شود.

تکنیک‌های سئو در حالت کلی به دو دسته سئو داخلی (On-Page SEO) و سئو خارجی (Off-Page SEO) تقسیم‌بندی می‌شوند.

سئو داخلی و خارجی

سئو داخلی و خارجی چیستند؟

در فرایند بهینه‌سازی سایت برخی پارامترها در داخل پنل سایت یا هاست هستند که به راحتی قابل تغییرند. پارامترهای درونی سئو مانند (متاتگ‌ها، محتوا، تصاویر، تگ‌ها و…) هستند، همه اینها هرچند که پارامترهای لازمی هستند، اما موفقیت سایت شما را برای رسیدن به بالاترین مرتبه رتبه‌بندی در نتایج موتورهای جستجو تضمین نمی‌کنند. تعدادی از پارامترها در بستر اینترنت و خارج از دسترس کامل ما هستند. اینها را پارامترهای بیرونی در بهینه‌سازی سایت یا سئو می‌نامند، که رسیدن به بالاترین رتبه‌بندی در گرو تامین کیفیت هر دو بخش به طور توامان است.

بر طبق تجربیات و به طور کلی میزان تاثیرگذاری سئو درونی تا 70% و میزان تاثیرگذاری سئو بیرونی 25 تا 30% است.

“محتوا پادشاه است”

“محتوا پادشاه است” عنوان یادداشتی است که بیل گیتس در سال ۱۹۹۶ در وبلاگ نوشته‌های شخصی اش در Microsoft منتشر کرد و در آن به انقلاب محتوا نیز اشاره نمود، پیش‌بینی‌ او واقعیت این روزهاست و به همین دلیل بازاریابی محتوایی یکی از روندهای رو به رشد در بازاریابی دیجیتال در عصر حاضر است.

سئو داخلی و خارجی

حال بیایید کمی بیشتر به مقایسه جزئیات بپردازیم…

 

نگاه اجمالی به سئو داخلی و کارکردهایش:

در سئو داخلی سایت محتوایی متناسب با نظر و خواست جامعه هدف و کاربران منتشر می‌شود. این هدفمندی کاملا دو سویه است، بنابراین زمانی که کاربران وارد سایت می‌شوند و محتوا را متناسب با خواسته خود ببینند، جذب می‌شوند. اما سئو داخلی برای جذب مخاطب کافی نیست و در عین حال باید سئو خارجی نیز انجام شود، که انتشار لینک سایت در شبکه های اجتماعی از جمله مواردی است که سئوی خارجی به جهت تکمیل نوع داخلی آن وارد عمل می‌شود.

از اهداف کلیدی سئو داخلی می‌توان به این موضوع پرداخت که محتوا مطابق با معیارهای موتورهای جستجو باشد و به عنوان یک صفحه با ارزش در نتایج جستجو قابل رویت باشد.

به طور کلی می‌توان گفت (On-Page SEO)، گواهی است بر این که سایت شما هم توسط مشتریان تخصصی و مخاطبان بالقوه شما خوانده می‌شود و هم توسط ربات‌های موتورهای جستجو بنابراین اهداف شما را همه جانبه پوشش می‌دهد.

 

نگاه اجمالی به سئو خارجی و کارکردهایش:

تمرکز اصلی (Off-Page SEO) بر افزایش اعتبار در رتبه‌بندی از طریق دریافت بک‌لینک از دیگر سایت‌ها است. بنابراین کیفیت و تعداد لینک‌هایی که هر سایت دارد، نشانی از کارکرد (Off-Page SEO) انجام شده است. تولید محتوای تاثیرگذار و متناسب با نیازهای مخاطب گام نخست لینک بیلدینگ صحیح و اصولی است. با محتوای تازه، هدفمند و منطبق با خواسته‌های مخاطب می‌توانید آن دسته از افرادی را جذب کنید که مدام به محتوای شما بک‌لینک دهند و در گام بعد، برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود از شبکه‌های اجتماعی بهره بگیرید تا خیلی آسان لینک‌سازی کرده باشید. علی‌رغم اینکه عنوان می‌شود تعداد لینک مهم است اما تولیدکنندگان محتوا و متخصصان سئو معتقدند که کیفیت لینک در حال حاضر از تعداد لینک مهم‌‌تر است.

نوشته شده توسط:

تیم تولید محتوای یوزتک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.usetech.org/?p=1162
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد سئو داخلی و سئو خارجی چیستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.