03 اسفند 1402
  03 اسفند 1402
0
0

۹ قانون کاربردی برندسازی شخصی

3272 بازدید
4.9/5 - (10 امتیاز)

تصور عمومی این است که برند شخصی Personal Brand نحوه تبلیغ خودمان است در حالی که ترکیبی بی نظیر از مهارت‌ها، تجربه‌ها و شخصیت‌هایی است که هستیم و نیز می خواهیم این‌گونه دیده شویم. این داستان داستان ماست، و اینکه چگونه این رفتار، گفتار و نگرش ما را منعکس می‌کند.

قانون‌های طلائی برای ساخت برند شخصی

 

تمرکز داشته باشید

کوپر هریس ، بنیانگذار و مدیرعامل Klickly می گوید: پیام اصلی شما چیست؟ آن را دنبال کنید.

تمرکز داشتن در پیام ارسالی برای جمعیت هدف ما باعث می‌شود که ایجاد محتوا در نام برند شخصی ما بسیار ساده‌تر شود و دیگران راحت‌تر بتوانند ما را تعریف کنند.

بهترین برندهای شخصی بسیار خاص هستند. پیام و محتوای خودمان را باید متناسب با یک موضوع متمرکز نگه داریم تا در یک جامعه هدفمند به یادماندنی شویم. هر چقدر برند ما متمرکرتر باشد، یادآوری اینکه ما چه کسی هستیم، آسانتر می‌شود.

اصیل باشید

یک راه آسان برای داشتن یک برند شخصی اصیل وجود دارد و آن این است که واقعی و معتبر باشیم. جاستین واو ، بنیانگذار CoinState می گوید: قبل از راه‌اندازی یک برند شخصی، استاد مهارت یا صنعت خود باشید. پس محتوای ما به تقویت شخصیت برند ما کمک می‌کند. او در هنگام ساختن بزند شخصی خود، اعتبار بالایی را به عنوان یک متخصص در زمینه کاری ایجاد کرد و همزمان در رسانه‌های اجتماعی نیز از آن شهرت برخوردار شد.

داستانی بگویید

اگر برند شخصی ما داستانی را نمی‌گوید، نیمی از مشتریان بالقوه خود را از دست داده‌ایم.

مؤثرترین استراتژی برندسازی شخصی این روزها ساختن روایتی واقعی است بنابراین داستانی را در اطراف برند خود ایجاد کنیم که مخاطبان ما بتوانند با آن درگیر شوند.

یکی از بهترین راه‌ها برای بیان کردن داستان برند شخصی خودمان، محتوای نوشتاری یا فیلم است.

سازگار باشید

برند ما باید بتواند با تغییر تفکر و نیازهای مخاطیان ما تغییر کند و سازگار باشد. به طور مثال وقتی نیاز مخاطیان ما به سمت فضای دیجیتالی می رود ما نیز باید فضای سنتی خود را به سمت فضای دیجیتالی ببریم.

برای شکست آماده باشید

شکست سخت است و طبیعت انسان این است که از آن جلوگیری کند. با این حال، برای داشتن یک برند شخصی که بالاتر از بقیه باشد، احتمالا باید یک شکست را داشته باشید. والت دیسنی اغلب وقتی از اولین تلاش‌های ناکام خود برای ایجاد یک برند انیمیشن می‌گفت، از این موضوع صحبت می کرد که «من فکر می‌کنم مهم نیست که در هنگام جوانی شکست سخت خوبی داشته باشیم. من از آن چیزهای زیادی آموختم زیرا باعث می‌شود ما را از آنچه می‌تواند برای ما رخ دهد آگاه کند.»

تأثیر مثبت ایجاد کنید

بعد از اینکه برند شخصی خود را در طی یک دوره زمانی توسعه دادیم، به طور کلی دو روش برای تداوم ساختن نام برند ما وجود دارد: موج سواری روی برند شخصی دیگران و ایجاد یک جامعه در اطراف برند خود.

نگرش مثبت و کمک به دیگران در طولانی مدت به رشد سلامت برند ما کمک خواهد کرد.

یک نمونه موفق را دنبال کنید

افراد علاقمند به برند شخصی باید خود را مانند افراد مشهور و با نفوذی که هر روز دنبالشان می‌کنیم بازاریابی کنند.

موفقیت غالباً از مطالعه روندهای افراد محبوب در رده‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی و سپس اجرای آنها با تغییرات است.اگر به همه سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی توجه کنیم و به سادگی روی یکی از آنها تمرکز نکنیم، می‌توانیم تجزیه و تحلیل‌های اجتماعی خلاقانه و ایجاد روند بزرگ بعدی را نیزایجاد کنیم.

بگذارید دیگران داستان شما را بیان کنند

بهترین روابط عمومی به صورت کلامی است. ایجاد یک برند شخصی در حوزه عمومی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هارون اورندورف ، سردبیر فروشگاهShopify Plus ، با فصاحت بیان می‌کند: “برندسازی شخصی داستانی است که افراد وقتی در اتاق نیستید در مورد شما می گویند.”

از خودتان یک میراث به جای بگذارید

هنگامی که نام تجاری شخصی خود را با شهرت و جامعه‌ای در پشت آن ایجاد کردید، قدم بعدی این است که به میراثی که از برند خود به جای می گذاریم، فکر کنیم. کلمات کلیدی و عملکردی که می‌خواهیم برای آن شناخته شود چیست؟ برند شخصی یک پروژه مادام‌العمر است که به طور مداوم در حال تکامل و تغییر است. حتی کارشناسانی که بزرگترین مارک‌های تجاری را تولید و یا تقویت می‌کنند می دانند که هیچ قانونی برای ایجاد یک برند شخصی وجود ندارد. اما این رهنمودهای عمومی به ارائه اولین قدم‌ها کمک می‌کند ، به ویژه اگر ما یک برند جدید را شروع می‌کنیم یا دوباره معرفی می‌کنیم.

نوشته شده توسط:

تیم تولید محتوای یوزتک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.usetech.org/?p=1230
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد ۹ قانون کاربردی برندسازی شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.