13 اسفند 1402
  13 اسفند 1402
0
0

نقشه سفر مشتری (CJM) چیست؟

2962 بازدید
4.9/5 - (11 امتیاز)

نقشه سفر مشتری (CJM) یا Customer Journey Map یکی از ساده‌ترین راه‌حل‌های دیجیتال است و قبل از طراحی عمده مشتری هدف، تجربه تکمیل آن ضروری است. نقشه سفر مشتری جلوه بصری یا گرافیکی است که ارتباط مشتری با یک شرکت، خدمات و محصول آنها را در طول گذشت زمان به تصویر می‌کشد.

هسته اصلی یک تجربه عالی مشتری، سفر مشتری و نحوه تعامل فرآیندها، سیستم ها و مردم با مشتریان را شامل می‌شود. از آنجا که فضای دیجیتال فرصتی برای به دست آوردن مشتریان جدید از طریق تجربیات بهتر کاربر و مدل‌های جدید کسب و کار فراهم می‌کند ، نقشه سفر مشتری می تواند برای مشتریان جدید مورد استفاده قرار گیرد.

نقشه سفر مشتری

فن‌آوری‌های CJM می توانند به سازمان‌ها در شناسایی نقاط مهم در سفرهای مشتری سریعتر از نقشه سفر دیجیتالی پشتیبانی‌شده کمک کنند. این نقشه‌های اساسی به برنامه‌ای برای اجرای دیجیتالی مؤثر تبدیل می‌شوند که از همکاری برای ایجاد اجماع و تعهد برای سفر نهایی یکپارچه پشتیبانی می‌کند. این فناوری می‌تواند به وسیله این نقشه و داده‌های آن تجربه مشتری را برای دارندگان کسب و کار قابل فهم و مدیریت کند.

نقشه سفر مشتری چیست؟

سفر مشتری، مجموعه کاملی از تجربیاتی است که مشتریان هنگام تعامل با یک شرکت تجربه و از مسیر آن عبور می‌کنند و در منظر رقابتی دیجیتال، یک سفر مثبت و تجربه خوب برای مشتری بسیار مهم است.

این نقشه به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا رفتار مشتری را بهتر درک کنند و رفتارهای آینده را پیشبینی کنند، تا تجربه مشتری بینظیر و یکتایی ایجاد کنند.

 

کلید بهبود تجربه مشتری

ابتکارات CJM باید دو هدف اصلی را انجام دهد: افزایش رضایت و تجربه مشتری و اثربخشی عملیاتی.

علاوه بر تقویت عملیات زیربنایی سودآور، با امکان گرفتن ورودی‌های منطقی مشتری، احساسات، احساسات معتبر و پاسخ‌ها، سازمان ها می‌توانند بهتر به تجربه کلی مشتری در فرایند و مسیر خرید پی ببرند.

نوشته شده توسط:

تیم تولید محتوای یوزتک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.usetech.org/?p=1202
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد نقشه سفر مشتری (CJM) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.