13 اسفند 1402
  13 اسفند 1402
0
0

همه چیز درباره تجزیه، تحلیل و آنالیز دیجیتال

2294 بازدید
5/5 - (4 امتیاز)

ما در آژانس بازاریابی دیجیتال یوزتک تجزیه و تحلیل دیجیتال را یکی از مهمترین فعالیت های دیجیتال می دانیم چزا که موجب کاهش هزینه و نتیجه بهتر و پایدار در دراز مدت می گردد.

تحلیل دیجیتال چیست؟

تجزیه و تحلیل دیجیتال (Digital Analysis) به دو منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخست به منظور تحلیل وب سایت برای تشخیص ایرادها و ضعف های آن و مقایسه با رقبا برای کار بهتر بر روی جنبه های فنی (نرم‌افزاری)، محتوایی، سئو و… و دوم برای تحلیل فعالیت های بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) و تشخیص میزان اثربخشی و نقاط قوت و ضعف این برنامه ها و کمپین های دیجیتالی.

آژانس بازارایابی دیجیتال یوزتک در کنار شماست تا با استفاده از روش‌های نوین و کارآمد، تمامی جنبه های دیجیتال مارکتینگ خود را تحلیل کنید و هر روز آن ها را بهبود ببخشید.

 

چرا تحلیل دیجیتال مهم است؟

فعالیت های بازاریابی دیجیتال، کارهای مهمی است که شما برای جذب، حفظ و تبدیل مخاطبان به مشتریان سودآور در فضای مجازی انجام می دهید. اما اگر پس از این کارها میزان اثربخشی آنها تحلیل نشود هیچ معیار و سنجه ای برای اینکه بدانیم هزینه ای که بر روی این کارها انجام شده کم است یا زیاد نداریم.

تجزیه و تحلیل دیجیتال باعث شناخت ما از میزان اثربخشی فعالیت های دیجیتال است تا پس از آن بهتر برنامه ریزی کنیم و نتیجه بهتری را در مقابل رقبایمان بگیریم.

تجزیه و تحلیل دیجیتال هم در مورد وبسایت و فعالیت های مربوط به آن انجام می شود و هم در مورد فعالیت هایی که در سایر پلتفرم های مجازی از جمله ایمیل و شبکه های اجتماعی انجام می شود.

در مورد سایت بررسی ایرادات و نواقص سایت و همچنین نحوه رفتار مخاطب برای طراحی رابط کاربری (User Interface) و تجربه کاربری (User Experience) بهتر ضروری است.

در مورد سایر پلتفرم ها نیز بررسی کمپین ها و فعالیت های قبلی موجب شناسایی نقاط قوت و ضعف آن ها شده و باعث می شود تا در ادامه نتیجه بهتری را از بازاریابی دیجیتال داشته باشیم.

نوشته شده توسط:

تیم تولید محتوای یوزتک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.usetech.org/?p=1589
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد همه چیز درباره تجزیه، تحلیل و آنالیز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.